Msze Święte

Niedziele i święta: 700, 900, 1100, 1800 (w okresie od Adwentu do Wielkiego Postu o godz.1700) (w Wielkim Poście po Gorzkich Żalach o godz.1600)
Dni powszednie: 700, 1700 (w okresie zimy) o 1800 (w okresie lata)

Bł. Karolina Kózkówna

Urodziła się w 1898 roku w wiosce Wal-Ruda (parafia Radłów) jako czwarte spośród jedenaściorga dzieci Jana i Marii z domu Borzeckiej. Religijna atmosfera domu Kózków w swych różnorodnych i autentycznych przejawach z łatwoścą była dostrzegalna przez sąsiadów, którzy schodzili do nich na czytanie książek religijnych, śpiewanie pieśni i wspólną modlitwę. Naukę szkolną Karolina ukończyła w 1911 roku, wtedy też zaczęła przejmować na siebie coraz więcej obowiązków domowych. Karolina bardzo lubiła się modlić. W każde Maryjne Święto udawała się do oddalonego o 40 km sanktuarium tuchowskiego lub do Odporyszowa. Z wielką radością nosiła w procesjach parafialnych fereton Matki Niepokalanej. W dniu 18 listopada 1914 roku poniosła śmierć męczeńską z rąk rosyjskiego żołnierza w obronie czystosci.

 

 

Św. Stanisław Kostka

Urodził się w Rostkowie nad Przasnyszem w 1550 roku jako syn kasztelana zakorczymskiego. Mając 14 lat został wyprawiony ze starszym bratem Pawłem do Wiednia. Uczęszczał tam do gimnazjum, czyniąc postępy w nauce. Żył równocześnie intensywnym życiem religijnym. Do choroby w 1565 roku zdecydowanie zmierzał do realizacji powołania zakonnego. Natrafił jednak na trudności ze strony rodziny. By ich uniknšć w 1567 roku ucieka do Bawarii, skąd został skierowany do Rzymu, gdzie następnie wstąpił do Towarzystwa Jezusowego. Tam też zachwycił wszystkich swoja duchową dojrzałością i rozmodleniem. W sierpniu następnego roku zachorował na malarię i zmarł późnym wieczorem w wigilię Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W 1670 roku został ogłoszony błogosławionym, a uroczysta koronacja nastąpiła w 1726 roku.