Msze Święte

Niedziele i święta: 700, 900, 1100, 1800 (w okresie od Adwentu do Wielkiego Postu o godz.1700) (w Wielkim Poście po Gorzkich Żalach o godz.1600)
Dni powszednie: 700, 1700 (w okresie zimy) o 1800 (w okresie lata)

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, 01.01.2023 r.

 

W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypadają kolejne rocznice konsekracji Czcigodnych Księży Biskupów Kazimierza i Edwarda. Z tej racji w dniu 6 stycznia 2023 r. o godz. 12 pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza naszej diecezji będzie sprawowana w katedrze rzeszowskiej Msza Święta w ich intencji. Zapraszamy wszystkich do modlitwy w intencji naszych drogich Księży Biskupów. Msza święta będzie transmitowana przez katolickie radio „Via”.

 

Uroczystość Objawienia Pańskiego to szczególny dzień modlitwy za misje i misjonarzy. Składka z tego dnia jest przeznaczona na cele misyjne. Można ją wpłacić (podobnie jak ofiary z kolędowania misyjnego) w Referacie Misyjnym lub na konto: 39 1020 4391 0000 6802 0002 5049.

Akademia Liturgiczna zaprasza na warsztaty dla dorosłych czytających Słowo Boże podczas liturgii. Warsztaty są okazją do pogłębienia wiedzy oraz zdobycia praktycznych umiejętności potrzebnych do pełnienia tej posługi. Warsztaty odbędą się 21 stycznia 2023 r. (sobota)  w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Szczegóły na stronie www.akademialiturgiczna.pl oraz na plakacie (w załączniku).

Fundacja „Medyk dla Zdrowia” i Centrum Medyczne MEDYK organizują akcję pomocy charytatywnej dla Ukrainy angażując w to milion pacjentów z Podkarpacia. Dary są przyjmowane w centrum handlowym „Full Market” w Rzeszowie, numery kont i szczegóły akcji na stronie internetowej fundacji Medyk dla zdrowia - www.fundacja.medyk.rzeszow.pl oraz na plakacie który przesyłam w załączniku.

Przypominam, że każdy kapłan diecezji rzeszowskiej jest zobowiązany do odprawienia jednej Mszy św. za każdego zmarłego kapłana, który był inkardynowany do naszej diecezji. W roku 2022 odeszli do wieczności: ks. Jan Kobylarz, ks. Józef Góra, ks. Jerzy Sepioł, ks. Stanisław Gąsior, ks. Henryk Markowski,     ks. Józef Mleczko i ks. Andrzej Garbarz. Ponadto przypominam o zobowiązaniu odprawienia jednej Mszy św. w intencji z parafii w Warzycach.