Msze Święte

Niedziele i święta: 700, 900, 1100, 1800 (w okresie od Adwentu do Wielkiego Postu o godz.1700) (w Wielkim Poście po Gorzkich Żalach o godz.1600)
Dni powszednie: 700, 1700 (w okresie zimy) o 1800 (w okresie lata)

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 28.05.2023 r.

Przypominam o prowadzonych zapisach na turnusy wakacyjne różnych duszpasterstw. Przesyłam także prezentację o „Wakacjach z Bogiem KSM” - do wykorzystania w szkole na lekcjach oraz na spotkaniach w grupach duszpasterskich w parafiach. Link do prezentacji: https://tiny.pl/ch6dz

Referat Misyjny Diecezji Rzeszowskiej zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Wakacyjnych Turnusach „Misyjne Wakacje” w Budach Głogowskich. Turnus I 2-8.07, Turnus II 9-15.07 i Turnus III 16-22.07.2023. Szczegółowe informacje na stronie www.misje.rzeszow.pl i na plakacie, który przesyłam w załączniku.

Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie będzie przebiegać jak zazwyczaj. Rozpocznie się ona celebracją Eucharystii przed kościołem farnym o godz. 9.00, po czym wyruszy procesja eucharystyczna. Szczegółowy plan przesyłam w załączniku. Bardzo proszę się z nim zapoznać.

Zapraszamy na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 8 czerwca 2023 r. w Parku Sybiraków w Rzeszowie o godz. 19.00. Wstęp wolny.

17 czerwca 2023 r. odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Parafialnych Zespołów Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Rozpoczęcie spotkania o godz. 9.30, a zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Zachęcamy, aby zorganizować wyjazd w ramach dekanatu lub kilku dekanatów. Księży wicedziekanów prosimy, aby taki zorganizowany wyjazd oraz liczbę osób zgłosić do Caritas Diecezji Rzeszowskiej najpóźniej do 12 czerwca. W załączeniu przesyłamy szczegółowy program spotkania.

17 czerwca 2023 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach odbędzie się także             21. Ogólnopolskie Czuwanie Grup Modlitwy św. Ojca Pio. Szczegółowy program tego spotkania przesyłam w załączniku.

Zapraszamy księży do uczestnictwa w rekolekcjach kapłańskich w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie. Rekolekcje rozpoczną się 25 czerwca br. o godzinie 18.00, zakończą się 28 czerwca o godzinie 13.00. Poprowadzi je ks. Wiesław Szczygieł z archidiecezji przemyskiej, proboszcz, ojciec duchowny kapłanów, moderator arcybractwa Najświętszego Serca Pana Jezusa. Koszt rekolekcji: 450 złotych. Zapewnione są pojedyncze pokoje z łazienką. Zapisy pod numerem telefonu: 17 871 24 00.

  1. Dominikanie zapraszają na Letnią Szkołę Biblijną, która odbędzie się od 3 do 7 lipca br. Tegoroczną edycję Szkoły Biblijnej poprowadzi Ks. prof. dr hab. Dariusz Kotecki. Letnia Szkoła Biblijna będzie poświęcona Apokalipsie św. Jana. W zajęciach Szkoły Biblijnej będzie można wziąć udział również za pośrednictwem internetu, ale tylko po wcześniejszym zapisaniu się. Zapisy i dodatkowe informacje na naszej stronie internetowej i profilu facebookowym. https://hermanice.dominikanie.pl/2023/05/04/vii-edycja-letniej-szkoly-biblijnej/

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 21.05.2023 r.

W sobotę, 27 maja 2023 r. o godz. 10.00 w katedrze rzeszowskiej sześciu diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

We wtorek, 23 maja br. o godz. 18.30 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się prezentacja najnowszej książki Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia pt. „Maryja. Biografia” z udziałem autorów. Szczegóły znajdują się w załączniku.

Diecezjalny Duszpasterz Rzemieślników i Cukiernicy Rzeszowscy zapraszają na „Kremówkę Papieską”.  Wydarzenie to odbędzie się 28 maja br. w Rzeszowie. O godz. 13.30 Msza św. w kościele Świętego Krzyża a po niej poczęstunek kremówką na ul. 3 Maja. Wspominając 103. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i 32. rocznicę jego wizyty w Rzeszowie uczcimy Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa i przypomnimy najważniejsze tematy przesłania, które zostawił nam w Rzeszowie.

27 maja 2023 r. w parafii pw. św. Józefa w Rzeszowie (Staromieście) odbędzie się Dzień Skupienia na temat Intronizacji NSPJ, który organizują wspólnoty z diecezji rzeszowskiej we współpracy z Ojcami Redemptorystami. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną zrozumieć i poznać Dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie o 9.00. INF.: tel. 720 - 107 327. Plakat w załączeniu.

1-2 lipca 2023 r. odbędzie się 86. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę pt. "Będziecie moimi świadkami". Mimo, że tegoroczna pielgrzymka wypada w niedzielę, prosi się P.T. Księży Dziekanów i Dekanalnych Duszpasterzy Nauczycieli, aby zorganizowali wyjazd autokarowy dla nauczycieli i innych zainteresowanych także w przypadku, gdyby nie mógł uczestniczyć ksiądz. W załączeniu plakat w wersji elektronicznej do rozpowszechnienia w szkołach i parafiach.

Duszpasterstwo Strażaków Diecezji Rzeszowskiej zaprasza w niedzielę, 28 maja 2023 r. na 6. Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby zostanie odprawiona o godz. 15.00. Po Mszy św. „majówka” strażaków.

27 maja 2023 r. młodzież skupiona przy Fundacji „Troska” wraz z parafią św. Stanisława w Dobrzechowie organizuje ewangelizacyjną majówkę w Kozłówku przy domu rekolekcyjnym TROSKA. Rozpoczęcie o godz. 18:00. Katechezę wygłosi ks. dr hab. Adam Kubiś, prof. KUL, Rektor WSD w Rzeszowie. Zapraszamy młodzież i dorosłych. Szczegóły na plakacie w załączniku. 

Katolicka wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miriam” zaprasza na wspólną celebrację Wigilii Zesłania Ducha Świętego w dniu 27 maja o godz. 20.00 w DD Tabor. W planie konferencja, modlitwa uwielbienia oraz o dary Ducha Świętego oraz Eucharystia. Szczegółowe informacje na plakacie.

2 czerwca 2023 r. w Rzeszowie odbędzie się V Zjazd Szkół im. Jana Pawła II z województwa podkarpackiego. Szczegółowy program znajduje się na plakacie, który przesyłam w załączniku.

W dniach 3-6 lipca br. odbędą się 36. Saletyńskie Spotkania Młodych w Dębowcu. Zapraszamy duszpasterzy wraz z młodzieżą w wieku 14-18 lat. Pod linkiem https://bit.ly/36SSMinfo znajduje się prezentacja, którą można wykorzystać na lekcji religii, film pokazującym jak wygląda SSM, informacja dla opiekunów oraz plakat. Koszt dla uczestnika 150 zł. Zapisy od 16 maja na stronie www.spotkania.saletyni.pl. Kontakt do ks. Piotra Grudnia MS, organizatora SSM: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 505091629.

Diecezjalny KSM organizuje obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Desznicy i Rzeszowie - Przybyszówce.  Szczegółowe informacje na plakatach (w załączniku) a zapisy na stronie internetowej www.ksm.rzeszow.pl Prosimy Księży o wywieszenie plakatów w kościele i jeśli to możliwe w szkołach oraz umieszczenie informacji na stronach internetowych parafii. 

Składka z trzeciej niedzieli maja (21 maja) jest przeznaczona na działalność Katolickiego Radia VIA. Prosimy ją wpłacić na konto radia: Bank Spółdzielczy w Lubeni, nr 89 9161 0001 0004 5623 2000 0010 lub w sekretariacie radia.

Redakcja Tygodnika Katolickiego Niedziela prosi Księży Proboszczów o przyjęcie do kolportażu parafialnego jeszcze jednego wydawnictwa sygnowanego szyldem Niedzieli, zatytułowanego Niedziela - Magazyn. Stustronicowy Magazyn jest kwartalnikiem, co oznacza, że będzie on mógł być w sprzedaży przez kilka tygodni - cena 15 zł. Na parafie dotrze po kilka egzemplarzy. Oczywiście możliwe są zwroty. Prosimy Księży Proboszczów o łaskawe przyjęcie Magazynu w swojej parafii.

Rzeszowskie kino „Zorza” zaprasza na film o błogosławionym Carlo Acutisie.